KONST / Litografier / Färglitografi 12994068
*
nr 1299 4068
Mats Norryd
(1944-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 172/250. Motivet: 47x75 cm
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 20:34:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/12 22:38:59
1
250 kr
5/1 16:16:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Mats Norryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mats norryd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Mats Norryd
nr 1299 4068
Mats Norryd
(1944-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 172/250. Motivet: 47x75 cm
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/12 22:38:59 | 1 | 250 kr |
5/1 16:16:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Mats Norryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mats norryd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03